Продукція > ZILOG > IXD1504A2919R-G
IXD1504A2919R-G Zilog
Output Type: Fixed
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1.5 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.9V
Control Features: Current Limit, Enable
Voltage Dropout (Max): 0.74V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Short Circuit
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 0.6UA ULTRA LOW QUIESCENT CURREN, Packaging: Tape & Reel (TR), Output Type: Fixed, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1.5 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.9V, Control Features: Current Limit, Enable, Voltage Dropout (Max): 0.74V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Short Circuit.