Продукція > ZILOG > IXD2141B18CMR-G
IXD2141B18CMR-G Zilog
PS0398.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC REG BOOST 1.8V 800MA SOT25
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Up
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 6V
Topology: Boost
Supplier Device Package: SOT-25
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 0.65V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG BOOST 1.8V 800MA SOT25, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.2MHz, Voltage - Input (Max): 6V, Topology: Boost, Supplier Device Package: SOT-25, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 0.65V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V.
Інші пропозиції IXD2141B18CMR-G
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
IXD2141B18CMR-G Виробник : ZiLOG PS0398.pdf Switching Voltage Regulators Load Disconnection Function 0.8A Step Up DCDC Converter 1.2Mhz PWM Only