Продукція > IXYS > IXFK35N50
IXFK35N50
IXFK35N50 IXYS
littelfuse_discrete_mosfets_n-channel_hiperfets_ixfk33n50_datasheet.pdf.pdf
Виробник: IXYS
Description: MOSFET N-CH 500V 35A TO264AA
Packaging: Tube
Package / Case: TO-264-3, TO-264AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 150mOhm @ 16.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 416W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 4mA
Supplier Device Package: TO-264AA (IXFK)
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 500 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 227 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5700 pF @ 25 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис IXFK35N50 IXYS
Description: MOSFET N-CH 500V 35A TO264AA, Packaging: Tube, Package / Case: TO-264-3, TO-264AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 35A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 150mOhm @ 16.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 416W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 4mA, Supplier Device Package: TO-264AA (IXFK), Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 500 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 227 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5700 pF @ 25 V.