Продукція > IXYS > IXGH40N60B
IXGH40N60B
IXGH40N60B IXYS
Виробник: IXYS
Description: IGBT 600V 75A TO-247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247AD
Td (on/off) @ 25°C: 25ns/180ns
Switching Energy: 2.7mJ (off)
Test Condition: 480V, 40A, 4.7Ohm, 15V
Gate Charge: 116 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 75 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 150 A
Power - Max: 250 W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис IXGH40N60B IXYS
Description: IGBT 600V 75A TO-247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247AD, Td (on/off) @ 25°C: 25ns/180ns, Switching Energy: 2.7mJ (off), Test Condition: 480V, 40A, 4.7Ohm, 15V, Gate Charge: 116 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 75 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 150 A, Power - Max: 250 W.