Продукція > IXYS > IXGR24N60B
IXGR24N60B
IXGR24N60B IXYS
Виробник: IXYS
Description: IGBT 600V 42A 80W ISOPLUS247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 24A
Supplier Device Package: ISOPLUS247™
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 42 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 80 W