Продукція > IXYS > IXGR24N60C
IXGR24N60C IXYS
Виробник: IXYS
Description: IGBT 600V 42A ISOPLUS247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 24A
Supplier Device Package: ISOPLUS247™
Td (on/off) @ 25°C: 15ns/75ns
Switching Energy: 240µJ (off)
Test Condition: 480V, 24A, 18Ohm, 15V
Gate Charge: 55 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 42 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 80 A
Power - Max: 80 W