Продукція > IXYS > IXGR39N60B
IXGR39N60B
IXGR39N60B IXYS
Виробник: IXYS
Description: IGBT 600V 66A ISOPLUS247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.8V @ 15V, 39A
Supplier Device Package: ISOPLUS247™
Td (on/off) @ 25°C: 25ns/250ns
Switching Energy: 4mJ (off)
Test Condition: 480V, 4.7Ohm, 15V
Gate Charge: 125 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 66 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 152 A
Power - Max: 140 W