Продукція > IXYS > IXGR50N60B
IXGR50N60B
IXGR50N60B IXYS
Виробник: IXYS
Description: IGBT 600V 75A ISOPLUS247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 50A
Supplier Device Package: ISOPLUS247™
Td (on/off) @ 25°C: 50ns/110ns
Switching Energy: 3mJ (off)
Test Condition: 480V, 50A, 2.7Ohm, 15V
Gate Charge: 110 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 75 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 200 A
Power - Max: 250 W