Продукція > IXYS > IXSR40N60CD1
IXSR40N60CD1
IXSR40N60CD1 IXYS
Виробник: IXYS
Description: IGBT PT 600V 62A ISOPLUS247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: ISOPLUS247™
IGBT Type: PT
Td (on/off) @ 25°C: 50ns/70ns
Switching Energy: 1mJ (off)
Test Condition: 480V, 40A, 2.7Ohm, 15V
Gate Charge: 190 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 62 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 150 A
Power - Max: 210 W