J1021CS56VDC.45
J1021CS56VDC.45 CIT Relay and Switch
J102.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 6V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 6VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 300VAC, 150VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 4.5 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 1500VA, 750W
на замовлення 4421 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 6V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 6VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 300VAC, 150VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 4.5 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 1500VA, 750W.