J104D2C6VDC.45S
J104D2C6VDC.45S CIT Relay and Switch
J104D.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 6V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 6VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 4.5 VDC
Operate Time: 6 ms
Release Time: 4 ms
Load - Max Switching: 500VA, 200W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 6V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 6VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 4.5 VDC, Operate Time: 6 ms, Release Time: 4 ms, Load - Max Switching: 500VA, 200W.