J1071AS12VDC.36
J1071AS12VDC.36 CIT Relay and Switch
Relay-J107.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST N.O. 15A
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 125VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 1875VA, 450W
на замовлення 4895 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST N.O. 15A, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 30 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 125VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 1875VA, 450W.