J1071AS18VDC.36
J1071AS18VDC.36 CIT Relay and Switch
view_relay.php?series=J107
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST N.O. 15A
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 20 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 125VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 13.5 VDC
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 1875VA, 450W
на замовлення 1969 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST N.O. 15A, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 20 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 125VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 13.5 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 1875VA, 450W.