J1071CS48VDC.36
J1071CS48VDC.36 CIT Relay and Switch
view_relay.php?series=J107
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 30VDC
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 125VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Coil Insulation: Class F
на замовлення 1983 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 30VDC, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 125VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F.