J109F1AS1248VDC.36
J109F1AS1248VDC.36 CIT Relay and Switch
J109F.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 48V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 380VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 4560VA, 1320W
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 48V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 380VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 7 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 4560VA, 1320W.