J1131AS18VDC.20
J1131AS18VDC.20 CIT Relay and Switch
J113.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 18V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.1 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 13.5 VDC
Part Status: Active
Load - Max Switching: 1385VA, 150W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 18V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 13.5 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 1385VA, 150W.