J114AF2CS24VDC.53
J114AF2CS24VDC.53 CIT Relay and Switch
Relay-J114AF.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.9 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 380VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 3040VA, 880W
на замовлення 10345 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 22.9 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 380VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 3040VA, 880W.