J115F11A240VACS6
J115F11A240VACS6 CIT Relay and Switch
Relay-J115F1.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 240V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 72 VAC
Must Operate Voltage: 180 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: cURus, TUV
Load - Max Switching: 9600VA, 1120W
на замовлення 530 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 240V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 72 VAC, Must Operate Voltage: 180 VAC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: cURus, TUV, Load - Max Switching: 9600VA, 1120W.