J115F11A277VACS6
J115F11A277VACS6 CIT Relay and Switch
J115F1.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 277V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 13.7 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 83.1 VAC
Must Operate Voltage: 207 VAC
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 9600VA, 1120W
на замовлення 208 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 277V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 277VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 13.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 83.1 VAC, Must Operate Voltage: 207 VAC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 9600VA, 1120W.