J115F21AL110VACS
J115F21AL110VACS CIT Relay and Switch
J115F2.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 110V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 110VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 46.6 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 33 VAC
Must Operate Voltage: 82.5 VAC
Coil Insulation: Class F
на замовлення 294 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 110V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 110VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 46.6 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 33 VAC, Must Operate Voltage: 82.5 VAC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F.