J115F21CL24VDCS.9
J115F21CL24VDCS.9 CIT Relay and Switch
Relay-J115F2.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: cURus, TUV
Load - Max Switching: 9600VA, 1120W
на замовлення 276 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: cURus, TUV, Load - Max Switching: 9600VA, 1120W.