J115F31A12VDCS.9
J115F31A12VDCS.9 CIT Relay and Switch
Relay-J115F3.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187"/0.250"
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC