J115F31A220VACS
J115F31A220VACS CIT Relay and Switch
J115F3.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 220V
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 220VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187"/0.250"
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.3 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 66 VAC
Must Operate Voltage: 165 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class F
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 220V, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 220VAC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187"/0.250", Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 66 VAC, Must Operate Voltage: 165 VAC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F.