Продукція > CIT RELAY AND SWITCH > J115F31AH12VDCS61.5U
J115F31AH12VDCS61.5U
J115F31AH12VDCS61.5U CIT Relay and Switch
J115F%2050amp.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187"/0.250"
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 125 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 50 A
Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC