J115F31AL110VACS
J115F31AL110VACS CIT Relay and Switch
J115F3.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 110V
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 110VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187"/0.250"
Approval Agency: cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 46.6 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 33 VAC
Must Operate Voltage: 82.5 VAC