J115F31C110VDCS.9
J115F31C110VDCS.9 CIT Relay and Switch
J115F3.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 110V
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 110VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187"/0.250"
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.2 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 11 VDC
Must Operate Voltage: 82.5 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
на замовлення 60 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 110V, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 110VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187"/0.250", Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 11 VDC, Must Operate Voltage: 82.5 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F.