J116F11AW24VDCS.9
J116F11AW24VDCS.9 CIT Relay and Switch
J116F1.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 50 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC