J120D1AS24VDC
J120D1AS24VDC CIT Relay and Switch
J120D.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -30°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 300VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Load - Max Switching: 6000VA
на замовлення 200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -30°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 300VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 6000VA.