J123F1C24VDC.36
J123F1C24VDC.36 CIT Relay and Switch
J123F.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 380VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 7600VA, 2200W
на замовлення 1855 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 380VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 7600VA, 2200W.