J1512AF12VDC.9D
J1512AF12VDC.9D CIT Relay and Switch
J151.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 12V
Features: Lighted Indicator
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 300VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 25 ms
Load - Max Switching: 6000VA
на замовлення 44 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 12V, Features: Lighted Indicator, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 300VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Load - Max Switching: 6000VA.