J1512CF48VDC.9D
J1512CF48VDC.9D CIT Relay and Switch
J151.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 48V
Packaging: Tray
Features: Lighted Indicator
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.5 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 300VAC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 25 ms
Part Status: Active
на замовлення 197 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 48V, Packaging: Tray, Features: Lighted Indicator, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 300VAC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Part Status: Active.