J1512CP240VAC1.2
J1512CP240VAC1.2 CIT Relay and Switch
J151.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 240V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 300VAC - Max
Must Release Voltage: 72 VAC
Must Operate Voltage: 192 VAC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 25 ms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 240V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12.6 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 300VAC - Max, Must Release Voltage: 72 VAC, Must Operate Voltage: 192 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms.