J1512CT120VAC1.2
J1512CT120VAC1.2 CIT Relay and Switch
J151.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 120V
Packaging: Tray
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 26.4 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 300VAC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 25 ms
Part Status: Active
Approval Agency: cURus
Load - Max Switching: 6000VA
на замовлення 584 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 120V, Packaging: Tray, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 26.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 300VAC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Part Status: Active, Approval Agency: cURus, Load - Max Switching: 6000VA.