J1522CF24VACD
J1522CF24VACD CIT Relay and Switch
J152.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Features: Lighted Indicator
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 130.4 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 300VAC - Max
Must Release Voltage: 7.2 VAC
Must Operate Voltage: 19.2 VAC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 25 ms
Part Status: Active
на замовлення 200 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V, Features: Lighted Indicator, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 130.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 300VAC - Max, Must Release Voltage: 7.2 VAC, Must Operate Voltage: 19.2 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Part Status: Active.