J1672AF240VACQ
J1672AF240VACQ CIT Relay and Switch
Relay-J167.pdf
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.4 mA
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 24 VAC
Must Operate Voltage: 168 VAC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Coil Insulation: Class F
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 24 VAC, Must Operate Voltage: 168 VAC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 5500VA.