J1672AF48VACQT
J1672AF48VACQT CIT Relay and Switch
J167.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST
Features: Test Button
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 48VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 43.6 mA
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VAC
Must Operate Voltage: 33.6 VAC
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST, Features: Test Button, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 48VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 43.6 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VAC, Must Operate Voltage: 33.6 VAC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Load - Max Switching: 5500VA.