J2CE2021-20 ITT Cannon, LLC
interconnect_solutions_e-mobility.pdf
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CRD MALE RA - WIRE LEADS 20.0'
Packaging: Bag
Features: Electric Vehicles Charging (EV Charger)
Color: Black
Voltage Rating: 240VAC
Current Rating (Amps): 20A
Length: 20.00' (6.10m)
Wire Gauge: 12 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Plug to Leads
Operating Temperature: -30°C ~ 50°C
Number of Conductors: 3 Power, 2 Signal
1st Connector: J1772, Angled
2nd Connector: Cable
Approval Agency Marking: UL
Approved Countries: United States
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CRD MALE RA - WIRE LEADS 20.0', Packaging: Bag, Features: Electric Vehicles Charging (EV Charger), Color: Black, Voltage Rating: 240VAC, Current Rating (Amps): 20A, Length: 20.00' (6.10m), Wire Gauge: 12 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Plug to Leads, Operating Temperature: -30°C ~ 50°C, Number of Conductors: 3 Power, 2 Signal, 1st Connector: J1772, Angled, 2nd Connector: Cable, Approval Agency Marking: UL, Approved Countries: United States.