JAN1N2970RB
JAN1N2970RB Microchip Technology
8914-lds-0075-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: DIODE ZENER 6.8V 10W DO213AA
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud
Mounting Type: Stud Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V
Impedance (Max) (Zzt): 1.2 Ohms
Supplier Device Package: DO-213AA (DO-4)
Grade: Military
Power - Max: 10 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 5.2 V
Qualification: MIL-PRF-19500/124
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 6.8V 10W DO213AA, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-203AA, DO-4, Stud, Mounting Type: Stud Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V, Impedance (Max) (Zzt): 1.2 Ohms, Supplier Device Package: DO-213AA (DO-4), Grade: Military, Power - Max: 10 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 5.2 V, Qualification: MIL-PRF-19500/124.