Продукція > JB CAPACITORS > JFS16A6405J000000B
JFS16A6405J000000B
JFS16A6405J000000B Jb Capacitors
Category: Motor capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; motors, run; 4uF; 450VAC; Ø34x65mm; ±5%
Type of capacitor: polypropylene
Capacitor application: motors, run
Capacitance: 4µF
Operating voltage: 450V AC
Body dimensions: Ø34x65mm
Tolerance: ±5%
Leads: cables
Height: 65mm
Diameter: 34mm
Service life: 3000h
Mounting: M8 screw
Operating temperature: -40...85°C