JMSW-12XM
JMSW-12XM TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Виробник: TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 14.1 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 115VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 0.64 VDC
Must Operate Voltage: 7 VDC
Qualification: MIL-R-39016/11
Load - Max Switching: 115VA, 28W
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V, Features: Diode, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 14.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Hermetically, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 115VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 0.64 VDC, Must Operate Voltage: 7 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 2 ms, Grade: Military, Qualification: MIL-R-39016/11, Load - Max Switching: 115VA, 28W.