JN2AS10ML2-R
JN2AS10ML2-R JAE Electronics
JN1_JN2_Series_2018.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN RCPT MALE 10POS SOLDER CUP
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 200VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Panel Mount
Shell Size - Insert: S
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Fastening Type: Push-Twist
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.472" (12.00mm)
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Zinc Alloy
Shell Finish: Zinc
Primary Material: Metal
на замовлення 104 шт:
Написати відгук
Description: CONN RCPT MALE 10POS SOLDER CUP, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 200VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 10, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: S, Operating Temperature: -20°C ~ 100°C, Fastening Type: Push-Twist, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.472" (12.00mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Zinc Alloy, Shell Finish: Zinc, Primary Material: Metal.