JN2DS10SLK-R
JN2DS10SLK-R JAE Electronics
JN1_JN2_Series_2018.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Features: Backshell, Coupling Nut
Packaging: Tray
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Black
Voltage Rating: 200VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shell Size - Insert: S
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Fastening Type: Push-Twist
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Synthetic Resin
Primary Material: Plastic
на замовлення 11 шт:
Написати відгук
Description: CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Coupling Nut, Packaging: Tray, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 200VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 10, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: S, Operating Temperature: -20°C ~ 100°C, Fastening Type: Push-Twist, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Synthetic Resin, Primary Material: Plastic.