JR1AF-TMP-DC18V Panasonic Electric Works
JR%20Relays.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 29.4 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 14.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 2 ms
Part Status: Obsolete
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 29.4 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 14.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 2 ms, Part Status: Obsolete.