Продукція > JB CAPACITORS > JRB1A392M05001300200000B
JRB1A392M05001300200000B Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3900uF; 10V; Ø13x20mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 3.9mF
Operating voltage: 10V
Body dimensions: Ø13x20mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...105°C
Height: 20mm
Diameter: 13mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3900uF; 10V; Ø13x20mm; Pitch: 5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 3.9mF, Operating voltage: 10V, Body dimensions: Ø13x20mm, Terminal pitch: 5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 2000h, Operating temperature: -40...105°C, Height: 20mm, Diameter: 13mm.