Продукція > JB CAPACITORS > JRB1A471M02500630120000B
JRB1A471M02500630120000B Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 470uF; 10VDC; Ø6.3x12mm; Pitch: 2.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 10V DC
Body dimensions: Ø6.3x12mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...105°C
Height: 12mm
Diameter: 6.3mm
Terminal pitch: 2.5mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 470uF; 10VDC; Ø6.3x12mm; Pitch: 2.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 470µF, Operating voltage: 10V DC, Body dimensions: Ø6.3x12mm, Tolerance: ±20%, Service life: 2000h, Operating temperature: -40...105°C, Height: 12mm, Diameter: 6.3mm, Terminal pitch: 2.5mm.