Продукція > JB CAPACITORS > JRB1C331M03500800120000B
JRB1C331M03500800120000B Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 16VDC; Ø8x12mm; Pitch: 3.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 16V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Service life: 2000h
Terminal pitch: 3.5mm
Diameter: 8mm
Body dimensions: Ø8x12mm
Height: 12mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 16VDC; Ø8x12mm; Pitch: 3.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Capacitance: 330µF, Operating voltage: 16V DC, Mounting: THT, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -40...105°C, Service life: 2000h, Terminal pitch: 3.5mm, Diameter: 8mm, Body dimensions: Ø8x12mm, Height: 12mm.