Продукція > JB CAPACITORS > JRB1C472M07501600250000B
JRB1C472M07501600250000B Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 4700uF; 16VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 4.7mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø16x25mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Height: 25mm
Diameter: 16mm
Terminal pitch: 7.5mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 4700uF; 16VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 4.7mF, Operating voltage: 16V DC, Body dimensions: Ø16x25mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -40...105°C, Height: 25mm, Diameter: 16mm, Terminal pitch: 7.5mm, Service life: 2000h.