Продукція > JB CAPACITORS > JRB1C682M07501600350000B
JRB1C682M07501600350000B Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 6800uF; 16VDC; Ø16x35mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 6.8mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø16x35mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...105°C
Height: 35mm
Diameter: 16mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 6800uF; 16VDC; Ø16x35mm; Pitch: 7.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 6.8mF, Operating voltage: 16V DC, Body dimensions: Ø16x35mm, Terminal pitch: 7.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 2000h, Operating temperature: -40...105°C, Height: 35mm, Diameter: 16mm.