Продукція > JB CAPACITORS > JRB1J331M05001300260000B
JRB1J331M05001300260000B Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 63VDC; Ø13x20mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: Ø13x20mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Height: 20mm
Diameter: 13mm
Service life: 2000h
Terminal pitch: 5mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 63VDC; Ø13x20mm; Pitch: 5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 330µF, Operating voltage: 63V DC, Body dimensions: Ø13x20mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -40...105°C, Height: 20mm, Diameter: 13mm, Service life: 2000h, Terminal pitch: 5mm.