Продукція > JB CAPACITORS > JRB2A331M07501600250000B
JRB2A331M07501600250000B Jb Capacitors
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 100VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 100V DC
Body dimensions: Ø16x25mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...105°C
Height: 25mm
Diameter: 16mm
Terminal pitch: 7.5mm
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 100VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 330µF, Operating voltage: 100V DC, Body dimensions: Ø16x25mm, Tolerance: ±20%, Service life: 2000h, Operating temperature: -40...105°C, Height: 25mm, Diameter: 16mm, Terminal pitch: 7.5mm.